?
Facebook Login
veya Giriş YAP  | Kayıt OL
Şimdi Brecht zamanı! Genco Erkal tarafından sahnelenecek  Ben Bertolt Brecht  oyununa biletiniz 56 TL yerine 30 TL!-1
KAMPANYA FİYATI
30 TL
Piyasa Fiyatı
56 TL
İndirim
%46
Kazanç
26 TL
30 TL - Satın AL
Fırsat Hakkında:
Şimdi Brecht Zamanı!


Öyle yazarlarım var ki yıllar boyu peşimi bırakmıyorlar, peşlerini bırakmıyorum. İşte Nzım Hikmet, Aziz Nesin işte Brecht. Tanışmamız 60 lı yıllar. İlk Brecht oyunum Ankara Sanat Tiyatrosu nda Asaf Çiyiltepe nin yönettiği Arturo Ui nin Önlenebilir Yükselişi, yıl 1966. Bir önceki oyunuma Nzım Hikmet le 35 Yıl demiştim. Demek ki bu yıl da Bertolt Brecht le 46 yıl diyebilirim. Gene uzun bir yolculuk.


Berlin e gidip onun tiyatrosu Berliner Ensemble la tanışmam. Zeliha Berksoy la birlikte sürekli doğuya geçip Brecht oyunlarını defalarca izleyişimiz. Ardından Dostlar Tiyatrosu nun kuruluşu. Mehmet Akan la birlikte kotardığımız, Kafkas Tebeşir Dairesi nden yola çıkarak Osmanlı dönemine, Celali isyanları ortamına uyarlanan Feleknaz Hatun ile Gülizar Kızın Analık Davası. 1978 yılında Brecht in şiir, şarkı ve öykülerinden oluşturduğum ilk gösteri, Zeliha Berksoy la birlikte oynadığımız Brecht Kabare. İki yıl sonra Mehmet Ulusoy un olağanüstü yorumuyla Kafkas Tebeşir Dairesi.

983 yılında 12 Eylül karanlığını delip aydınlatan Galileo Galilei. Baskının en yoğun olduğu günlerde Baro Han daki tiyatromuzu bir direniş merkezine dönüştüren oyun. Ardından yeniden şiirlere, şarkılara dönüş ve ilk Ben Bertolt Brecht. Ve 87 yılında Dostlar Tiyatrosu nun son büyük Brecht yapımı olan Bay Puntila ile Uşağı Matti.


97 de Zeliha Berksoy için uyarladığım Yosma. Brecht le olan tüm uzun yolculuğumuz boyunca Zeliha Berksoy hep yanımdaydı. Brecht in şarkılarını Türkiye de tanıtan, yıllar boyu Kurt Well ların, Hans Eissler lerin vazgeçilmez, üstün yorumcusu hep oydu. Onun tiyatromuza katkılarını unutmak mümkün değil. Yosma dan bu yana, Yaşasın Savaş adlı gösterimizdeki alıntıları saymazsak 15 yıl Brecht siz bir tiyatro yaşamım oldu.


Onun için şimdi Brecht zamanı diyorum. Marks ın Dönüşü nden sonra bu da Brecht in Dönüşü olsun. Onun o sivri dilini özledik. Düşünmeyi keyfe, eğlenceye dönüştüren zekasını, gülmece dehasını özledik. İnsanın gözünü açan, ufkunu genişleten, sorduğu sorularla kışkırtan, uyaran, baştan çıkaran yazarımızı yeniden sahneye davet ediyoruz. Günümüz üstüne söyleyeceklerini dinleyelim. Bir de onun gözüyle bakalım Nereye Gidiyoruz?


Brecht in şiirleri, şarkıları epey uğraştırdı bizi. 1978 de Brecht Kabare Ankara turnesinde yasaklandı. 12 Eylül döneminde sahnelediğimiz, Nazım Hikmet, Haldun Taner ve Aziz Nesin in yapıtlarının yanı sıra Brecht in şiir ve şarkılarının yer aldığı Her Gün Yeni Baştan yasaklandı. Bakalım bu kez Brecht usta ülkemizde nasıl karşılanacak?


Hınzır yazarımız sanki bugünleri, bizleri düşünerek yazmış kimi şiirlerini. Baskının arttığı günlerde karar verdi bizimki/ ekmeğinden olmamak için/ ağzını sıkı tutacaktı diyor. İnsanların nasıl alınıp satıldığını gördüm/ insan pazarlarında diyor. İsyan ediyor: Bozuk adalet yeter artık. Acemi ellerde yoğrulan, iyi pişmemiş adalet yeter. Yeter dura dura bayatlayan adalet.
Fırsat Kullanımı:
Bu fırsat Aysa Prodüksiyontarafından sizlere sunulmaktadır.

Bu fırsat;
27 Aralık Pazar|18:00| Trump Tower Tiyatro Salonu
29 Aralık Salı|20:30| Kozyatağı Kültür Merkezi ndasahnelecek olan oyun için geçerlidir.
Fırsat kodunuzun çıktısı ile oyun günü, oyundan 1 saat önce gişelerden biletinizi alabilirsiniz.


Biletlerde İptal ve İade yapılmaz.


YAN YANA OTURMA GARANTİSİ VERİLMEMEKTEDİR..

İsteyen dilediği kadar kupon alabilir. Birden fazla kupon alıp, sevdiklerinize de hediye edebilirseniz.

E posta adresinize 8 haneli Fırsat Kodunuz gelecek.

Gelen fırsat kodunu yazdırmanız yeterlidir. Bilet yerine geçecektir.

Mail gelmediğini düşünüyorsanız Spam,Junk ya da Önemsiz adlı mail kutularına bakınız.

Ya da dilediğiniz anda Fırsatlarım linkine tıklayarak da satın aldığınız biletleri görüntüleyebilirsiniz, yazdırabilirsiniz
Soru ve sorularınız için kullanıcı hesabınız ileMüşteri Destek email atabilirsiniz.
FIRSAT ARA:
Ayarlarınız ile siteyi özelleştirin, ister seçimlerinizi yükleyin, sadece ilgilendiğiniz fırsatları filtre edin, isterseniz e-mail ile fırsatları sizin ayağınıza getirelim. Ve daha nicesi için; Üye Ol